Rozhovor s Wernerem Hartmannem

15. 08. 2018

Ultimate Sports není pouze prodejcem kvalitní sportovní značky Under Armour, jsme také hrdým sponzorem několika profesionálních sportovců, které vám v několika následujících článcích představíme.

Prvním z nich je Werner Hartmann, 27letý milovník fitness, boxu, hokeje a crossfitu, který věří ve 100% přístup ke všemu, co dělá. Sport je jeho vášní, a právě proto se stal také jeho obživou. Kromě profese profesionálního hráče hokeje se věnuje také trenérství. Jeho mottem je „jdi si striktně za svými cíli“. #nicvicnicmin, prostě #Wehacko

Více informací jsme si pro vás připravili v následujícím rozhovoru:

Kdy jsi začal hrát hokej? Který byl tvůj první klub?

Hokeji se věnuji profesionálně od 4 let a mým prvním týmem byl HC Vítkovice

V současnosti působíš v Německu – za jaký tým hraješ?

V současné době hraju za ESC Wohnbau Moskitos Essen

Vidíš rozdíl mezi českou a německou ligou?

Německá liga je pro mě lepší jak úrovní, tak v porovnání s fanoušky a i ohledně podmínek.

Máš nějaký vysněný tým, za který bys chtěl hrát?

Nemám

Jak to? Jsi prostě spojený s týmem, ve kterém hraješ?

Na takové vysněné týmy jsem starý:-) haha. Prostě chci jen odvádět co nejlepší výkony tam, kde jsem, pokud mě to posune dále a jinde, kde to bude lepší, tak jen dobře.Ale vysněný tým nemám.

Jak vypadá tvoje sezóna?

Začátkem srpna přijíždím do Německa, kde mi začíná tréninkový camp – suchá příprava + příprava na ledě spojená s přípravnými zápasy. A po nějaké době najíždím na svou denní rutinu, kdy střídám fitko (crossfit – box) s hokejovými tréninky a zápasy. Tímto způsobem jedu až do konce sezóny. Svým způsobem jídlo -> trénink -> jídlo -> spánek.

Takže se věnuješ i jinému sportu, než hokeji?

Ano. Krom hokeje se již cca 5 let věnuji boxu, jehož jsem i trenérem, a v němž mám i několik odboxovaných zápasů. V posledním roce mně naplno pohltil crossfit ve kterém se chci zlepšovat v budoucnu účastnit závodů.

V letošním roce jsme tě mohli vidět jako závodníka na jedněch z tuzemských crossfitových závodů. Byly závody v Třinci tvé první? Jaké jsou tvoje dojmy?

V Třinci to nebyly moje první závody, minulý rok jsem absolvoval už 2 závody a dva týdny před Třincem jsem navštívil Superior 14 Regionals, kdy jsem soutěžil ve dvojici s mým parťákem Martinem Žvátorou. – A dojmy? Závody byly až na lehkou nepřízeň počasí na hodně vysoké úrovni, jediná vada na kráse byla ta, že jsem skončil 5., což bych rád příští rok napravil.

Jaký máš názor na crossfit jako sport? Často se o něm mluví ve spojitosti s vysokou rizikovostí, že dojde ke zranění. Máš s tím nějaké zkušenosti?

Podle mě se crossfit stává stále více a více oblíbeným a získává si přízeň lidí po celém světě. A ano, můžeme mluvit o vysokém riziku zranění, pokud nemáte dostatečné základy a hlavně techniku, ale jinak crossfit doporučuji ať už profesionální sportovcům, tak i lidem, kteří si chtějí kvalitně zacvičit.

Pomáhá ti oblečení Under Armour při tréninku?

S oblečením Under Armour jsem maximálně spokojený. Při trénincích mé tělo dostává maximálně zabrat, a tak potřebuju oblečení, které se mnou bude držet krok a nebude mě v ničem brzdit. To je přesně to, co splňuje UA, a proto bych nevolil jinak.

Zkoušel jsi zařadit do tréninku tréninkovou masku? Cítil jsi nějaký vliv na výkon?

Do tréninku rád zařazuju nové věci a tréninkovou masku užívám už delší dobu. Cca 2x týdně ji používám při kardio trénincích, kdy pociťuji, že můj výkon má díky ní vzestupnou tendenci.

Používáš v tréninku kompresní prádlo Under Armour? Cítíš rozdíl v unavenosti svalů, pokud ho použiješ nebo ne?

Kompresní prádlo Under Armour užívám, ale necítím nějaký extrémní rozdíl. Tak či tak, bez a nebo s kompresním prádlem – já nejsem unavený nikdy 🙂

Sledujte nás