Představujeme novinku od Under Armour – technologii Charged Cotton!

16. 10. 2016

Věda a technologie jdou neodmyslitelně ruku v ruce. Neustále se snažíme zlepšovat věci kolem nás a výjimkou není ani sportovní vybavení. Laboratoře po celém světe neustále pracují na lehčích materiálech s lepšími vlastnostmi, které budou teplejší, prodyšnější a dokonale se přizpůsobí vašim tréninkovým podmínkám. Také společnost UnderArmour neztrácí krok s nejnovějšími trendy a pravidelně přináší na trh nejrůznější novinky. Tou nejnovější je technologie ChargedCotton.

Bavlna, stálice ve zcela novém kabátě – kombinujte nejnovější technologie značky Under Armour a ani chladné deštivé počasí vás nezaskočí

Bavlna je jedním z nejstarších materiálů používajících se pro výrobu oblečení (v Egyptě byly nalezeny bavlněné textilie staré 7 000 let) a díky svým vlastnostem patří také mezi jedny z nejoblíbenějších. Bavlna je totiž příjemná na dotek, dobře saje vlhkost (ovšem neodvádí ji od pokožky) a je velmi odolná. Nevýhodou ovšem je, že neposkytuje dostatečnou ochranu před větrem, neudržuje pokožku v suchu, protože zadržuje vlhkost ve svých vláknech, díky vlhkému prostředí se zde snadno množí bakterie a může vznikat nepříjemný zápach a snadno se poškodí slunečním zářením.

Proto přišla firma Under Armour s inovací – upravili bavlněná vlákna tak, aby lépe odváděla pot a veškerou vlhkost a vy jste tak zůstávali v suchu i při extrémních tréninkových podmínkách. Technologie Under Armour Charged Cotton je navíc velmi často kombinována s technologií Storm, která zajišťuje ochranu proti větru i dešti použitím nepromokavých materiálů odpuzujících vodu. Kombinací těchto dvou technologií vám tedy vznikne ideální funkční výbava i do deštivého podzimního počasí, které vás může při tréninku zastihnout.

Trička Under Armour Charget Cotton navíc obsahují kromě bavlny 5% elastanu, díky čemuž jsou přiměřeně pružná a výborně se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Jsou tedy ideální první vrstvou vašeho funkčního oblečení, která bude navíc díky technologii Anti-Odor bránit množení bakterií v potu a tím i vzniku zápachu. Vyrážíte-li na hory, ideální druhou vrstvou jsou pak mikiny s technologií Storm II a třetí vrstvu je ideální vybírat z kategorie Storm III, která vás ochrání i před mrazem.

Sledujte nás