Karolína LAGERTHA Klusová Como-3 gym – Bojovala o Světový Titul na ENFUSION v Třinci.

11. 12. 2018

Exkluzivní rozhovor s Karolínou Klusovou (pozn. autora Lagertha) pro Ultimate Sports.

Zápas o světový pás byl pro mě vrchol kariéry. Prohrála jsem ho na body. Velmi těsně, cítila jsem že soupeřka je silami na dně. Gala večer Enfusion v Třinci byla pro mě TOP akce s velmi hezkou atmosférou, rozhodně jeden z mých nejsilnějších zážitků. Teď mě čeká soustředění v Thajsku a zápasy v Bělorusku a Austrálii.

Když se vrátím k zápasu ve Werk Aréně. Tak můj zápas rozhodlo, že soupeřka první kola bodovala, byla tak zkušená, že jsem na ní recept hledala dlouho.

Ke konci zápasu mi bylo jasné, že soupeřka není tak dobře silově připravená jako já. Pracovala jsem tvrdě na tom, ať to během zápasu změním a body doženu. Hodnocení publika i odborné veřejnosti mě potěšilo a se svým výkonem  jsem spokojena.

Začátek zápasu tedy první kolo, bylo soupeřky. Ještě mi chybí její třináct let zkušeností. Ale závěr zápasu byl můj, ale bodový náskok jsem bohužel nedohnala. Prohrála jsme těsně na body.

Můj zápas byl poslední a vnímala jsem skvělou atmosféru turnaje. Bohužel jsem nesledovala jednotlivé zápasy a soustředila jsem se pouze na ten svůj.

Publikum bouřilo čím dál víc. A neskutečně děkuji divákům, jaké mi připravili přivítání. Vnímala jsem jejich energii. V Třinci jsou takoví fanoušci jako nikde ve světě.

Po skončení mého zápasu mi diváci tleskali, bouřili a tím mě odměnili. Po zápase mi přišlo přes sto zpráv, jak mi fandí a že jsem měla vyhrát. Ale já respektuji rozhodnutí rozhodčích. I o tom je Thajský box o pokoře a respektu.

Když vezmu připravu na zápas, tak ta se mi povedla. Jsem zápas od zápasu lepší a silnější. Chystám se přejít na kariéru boxerky, abych mohla ještě být lepší a kvalitně se připravovat. Při práci na operačním sále nemam tolik regenerace a možností, jak bych si přála. Teď jsem trénovala hlavně v Como-3 gym, ale byla jsem třeba i na trénink v Lanna gym Praha. Tím bych jim moc chtěla poděkovat.

V dubnu mě čekají zápasy Austrálii, kde pojedu za organizaci CMTA a budu reprezentovat Českou republiku a doufám, že získám nějakou tu medaili. Z Austrálie je přímá nominace na světové hry do USA, takže můj cíl je jasný. 🙂  Udělat každý zápas skvělý. Organizace IFMA v zemi klokanů bude jiná v tom, že mě čeká 16 holek z celého světa, a já je budu muset v pyramidě  všechny porazit.

Hodně lidí se mě ptá, že když pracuji v Třinecké Nemocnici, jestli to není kontrast, když pak ubližuji ženám v ringu. Muaythai je sport, veškerá bolest patří pouze do ringu. Mimo ring jsem milá sestřička. 🙂

V Thajském box zápasím již třetím rokem a dostala jsem se rychle nahoru díky těžkým zápasům, které jsem na úvod měla. Nebojím se výzvy. Nebojím se nikoho. S mým trenérem a mužem, hodně pracujeme i na mentální přípravě a to je recept, proč se mi tak daří. Můj sen a cíl je vyhrát Mistroství Světa IFMA a za tím jsi tvrdě jdu. Tvrdá jsem především k sobě a to mě i posouvá dále.

Muaythai je nejtvrdší sport, protože jsou zde povoleny všechny údery plnou silou do celého těla. Můžete se soupeřem házet o zem a nebo dát úder loktem. Není zde chvilka si například odpočinout na zemi.  Spoustu lidí se mě ptá na zranění, těm sedá předejít dobrým tréninkem, regenerací nebo kvalitní stravou. Ve stravě mi pomáhá špička ve svém oboru Martin Jelínek. Zaměřujeme se na výživu profesionálních sportovců.

Miluji tu chvíli, když tančím Wai Khru, dám si chranič na zuby a rozhodčí řekne fight. A pak už je to na mě. Jdu tvořit příběh a žít sen.

 

Za celý tým Ultimate Sports, držíme Karolíně lokty „Osssuuu“

Sledujte nás